Baltic Amber Coast

kr3

Krynica Morska
www.krynicamorska.tv
Urząd Miasta Krynica Morska
ul. Górników 15
82-120 Krynica Morska
tel. +48-55-247-65-27
e-mail: um@krynicamorska.tv

kr4

Krynica Morska jest położona na Mierzei Wiślanej i oblana wodami Morza Bałtyckiego z jednej strony i Zalewu Wiślanego z drugiej. Stwarza to doskonałe warunki dla rozwoju sportów wodnych w wielu dyscyplinach, przede wszystkim żeglarstwa. W ramach realizacji projektu „Baltic Amber Coast. Development of crossborder area through building up and modernization of tourism infrastructure” zmodernizowano port jachtowy. Jest to największy obiekt tego typu na Zalewie Wiślanym, doskonale przygotowany do obsługi jednostek pływających. Dzięki specjalnym pomostom jachty mają dostęp do energii elektrycznej oraz wody pitnej, pompy zęzowe na nabrzeżu umożliwiają zrzut nieczystości, a ponadto port oferuje usługi slipowania i przechowywania jachtów.

Co roku, w okresie wiosny i lata, odbywają się regaty organizowane przez Urząd Miasta oraz miejscowy Jacht Klub. Ranga tych zawodów jest wysoka, gdyż biorą w nich udział żeglarze z całej Polski oraz Europy. Jacht Klub prowadzi również zajęcia z żeglarstwa dla wszystkich grup wiekowych – dzieci, młodzieży i dorosłych.

Doskonałe warunki wynikające z położenia Krynicy Morskiej pozwalają na uprawianie wielu innych sportów wodnych. Spokojniejsze, niż otwarte morze, wody zalewu stwarzają wymarzone warunki do nauki windsurfingu czy uprawiania kajakarstwa. W sezonie wakacyjnym popularne są letnie szkoły windsurfingu, dzięki którym pod okiem doświadczonych instruktorów można stawiać pierwsze kroki lub doskonalić już posiadane umiejętności w tej dziedzinie sportu. Działa też sieć wypożyczalni sprzętu i wyposażenia, takiego jak deski, pianki, kajaki, łodzie wiosłowe.

Dla amatorów sportów wodnych, dających nieco większą dawkę adrenaliny, Krynica Morska ma również bogatą ofertę. Na obu akwenach – na Bałtyku i Zalewie Wiślanym można odbyć ekscytujące przejażdżki szybkimi łodziami motorowymi lub skuterami wodnymi. Wielu wrażeń dostarczy także jazda na nartach wodnych lub parasailing, a dobra zabawa na wielkim bananie ciągniętym za motorówką może umilić niejeden dzień.

  • Program jest współfinansowany przez Unię Europejską