Baltic Amber Coast

st1

Stegna
www.stegna.pl
Urząd Gminy Stegna
ul. Gdańska 34
82-103 Stegna
tel. +48-55-247-81-71
e-mail: gmina@stegna.pl

st3

Nie ma na polskim wybrzeżu drugiej takiej gminy. Stegna, jak żadne inne miejsca, kojarzy się z bursztynem. A jak myślimy o bursztynie, to zaraz nasuwa nam się na myśl historia, kultura, sztuka, czyste środowisko. Bursztynowa Gmina Stegna to wyjątkowe miejsce rozciągające się na wschód od ujścia Wisły. Jest to połączenie dwóch różnych krajobrazowo obszarów Mierzei Wiślanej i Żuław.

Nadmorski pas Gminy Stegna rozciągający się od Mikoszewa przez Jantar Leśniczówkę, Jantar, Junoszyno i Stegnę to przepiękne szerokie plaże, pachnący żywicą i olejkami eterycznymi sosnowy las. Tutaj znajdziecie Państwo spokój, możliwość wypoczynku, ale i bardzo ciekawe miejsca. Na plaży w Mikoszewie, przy ujściu Wisły do morza, jest najwięcej bursztynów, w Jantarze odbywają się co roku mistrzostwa świata w poławianiu bursztynu. W Stegnie można posłuchać także koncertów organowych w zabytkowym kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Amatorzy regionalnej i tradycyjnej kuchni otrzymają szeroką ofertę gastronomiczną, zwłaszcza potraw z bałtyckich ryb. Zróżnicowana i dostosowana do każdej kieszeni baza wypoczynkowa oferuje miejsca noclegowe o wysokim standardzie. Gmina Stegna to przestrzeń dla każdej grupy wiekowej. To tu często powstają pierwsze sympatie, miłości i przyjaźnie. Magia bursztynu zbliża ludzi, przekazując pozytywną energię.

Żuławy Wiślane to teren rolniczy poprzecinany wstęgami rzek i kanałów. Tutaj można zobaczyć zabytkowe domy podcieniowe, holenderskie zagrody, popływać kajakami, łodziami czy powędkować. Nigdzie indziej nie spotkacie Państwo tak ciekawych urządzeń hydro-technicznych, jak śluza Gdańska Głowa, obrotowy most kolejowy czy sam Przekop Wisły.

  • Program jest współfinansowany przez Unię Europejską